Lake Benbrook Half Marathon

Age Group Results

January 27, 2007


Results By RunTIME Racing Services www.runtimeracingservices.com

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Fiona Green Keller TX

42

13

1:32:35.6

1:32:35.6

7:04/M

 

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Joni Michael Benbrook TX

47

21

1:37:02.3

1:37:05.5

0:03.1

7:24/M

 

Female 0 and under

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Joanna Auger Benbrook TX

88

1:57:12.2

1:57:24.4

0:12.2

8:57/M

2

Leslie Howell Fort Worth TX

152

2:18:29.7

2:18:41.6

0:11.9

10:34/M

 

Female 16 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Chelsea Weagraff Arlington TX

17

108

2:01:32.8

2:01:46.7

0:13.8

9:17/M

2

Christina Jenson Norman OK

19

118

2:03:27.8

2:04:05.7

0:37.8

9:25/M

3

Anisha Rajguru Arlington TX

18

143

2:14:04.5

2:14:42.6

0:38.1

10:14/M

 

Female 20 to 24

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Jordon Skelton Sanger TX

21

119

2:04:55.1

2:05:15.4

0:20.2

9:32/M

2

Hannah Behrens Fort Worth TX

23

161

2:20:47.3

2:21:16.4

0:29.1

10:45/M

3

Autumn Rosser Cleburne TX

21

175

2:34:17.7

2:34:45.0

0:27.3

11:47/M

 

Female 25 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Elizabeth Curtis Dallas TX

25

58

1:50:02.7

1:50:27.6

0:24.9

8:24/M

2

Adrian Childress Benbrook TX

26

83

1:56:02.3

1:56:36.0

0:33.6

8:51/M

3

Amy Lucio Haltom City TX

29

90

1:57:21.0

1:57:32.5

0:11.4

8:57/M

4

Kimberly McBryde Lewisville TX

25

107

2:01:19.0

2:01:32.4

0:13.4

9:16/M

5

Christina Pacchia Fort Worth TX

27

138

2:12:33.4

2:13:01.6

0:28.2

10:07/M

6

Helena Huckaba Fort Worth TX

29

150

2:17:05.3

2:17:24.2

0:18.8

10:28/M

7

Marcy Miller Fort Worth TX

26

154

2:18:40.2

2:19:22.0

0:41.8

10:35/M

8

Haley Stuckeman Ft.Worth TX

26

157

2:19:13.0

2:19:55.6

0:42.5

10:38/M

9

Monika MacKie Benbrook TX

26

180

2:38:46.7

2:38:46.7

12:07/M

10

Stephnie Nation Ft. Worth TX

26

185

2:41:54.8

2:42:15.5

0:20.6

12:22/M

 

Female 30 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Christel Chase Fort Worth TX

34

24

1:37:34.5

1:37:41.1

0:06.5

7:27/M

2

Julie Anne Knight

34

34

1:41:43.0

1:41:57.8

0:14.7

7:46/M

3

Kim Gray Grand Prairie TX

32

48

1:47:23.2

1:47:31.3

0:08.1

8:12/M

4

Gina Zamora Fort Worth TX

34

105

2:00:44.8

2:00:56.1

0:11.3

9:13/M

5

Chanda Morse Dallas TX

34

134

2:10:22.7

2:10:47.0

0:24.3

9:57/M

6

Andrea Otto Fort Worth TX

30

162

2:21:02.6

2:21:26.6

0:24.0

10:46/M

7

Debbie Gacnik Keller TX

34

163

2:22:06.0

2:22:33.0

0:27.0

10:51/M

8

Ashley Everett Cleburne TX

31

174

2:32:50.2

2:33:18.0

0:27.7

11:40/M

9

Janie Moore Fort Worth TX

34

177

2:35:15.0

2:35:40.9

0:25.9

11:51/M

10

Sarah Hendrickson Allen TX

32

181

2:39:01.9

2:39:34.2

0:32.3

12:08/M

 

Female 35 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Yolanda Combs Burleson TX

38

68

1:52:23.6

1:52:38.6

0:14.9

8:35/M

2

Kim Mendolia Benbrook TX

37

70

1:53:01.5

1:53:11.1

0:09.6

8:38/M

3

Becky Shaunfield Aledo TX

38

76

1:54:48.0

1:54:52.7

0:04.7

8:46/M

4

Susie McKenzie Burleson TX

39

85

1:56:37.8

1:57:00.8

0:23.0

8:54/M

5

Elizabeth Mendiola Crowley TX

39

94

1:57:20.3

1:57:45.4

0:25.0

8:57/M

6

Lori Howell Springtown TX

36

102

1:59:41.7

1:59:50.7

0:09.0

9:08/M

7

Yvoone Martinez Haltom City TX

38

103

2:00:05.0

2:00:28.0

0:23.0

9:10/M

8

Renae Bigelow Grand Prairie TX

35

117

2:03:35.2

2:03:49.6

0:14.4

9:26/M

9

Denise Boerner Weatherford TX

37

126

2:07:38.9

2:07:55.9

0:17.0

9:45/M

10

Kim Danahy Grapevine TX

38

144

2:15:01.6

2:15:10.7

0:09.0

10:18/M

11

Alease Bodenstab Fort Worth TX

39

168

2:23:34.7

2:23:45.4

0:10.7

10:58/M

12

Penny Wilbanks Arlington TX

38

184

2:40:31.2

2:40:58.6

0:27.3

12:15/M

13

susan batts arlington TX

35

187

2:42:58.6

2:43:32.0

0:33.3

12:26/M

 

Female 40 to 44

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Ruthie Tate Burleson TX

42

33

1:41:38.8

1:41:42.8

0:04.0

7:45/M

2

Melanie Endert Keller TX

42

37

1:43:38.1

1:43:46.1

0:08.0

7:55/M

3

Teresa Chilian Dallas TX

40

59

1:50:16.7

1:50:39.4

0:22.6

8:25/M

4

Angela Roper Aledo TX

41

79

1:55:14.6

1:55:25.9

0:11.3

8:48/M

5

Pamela Culp Burleson TX

44

84

1:56:35.6

1:56:59.1

0:23.4

8:54/M

6

Vaughan Holly Crowley TX

40

121

2:05:55.6

2:06:15.2

0:19.5

9:37/M

7

Gloria Pena Cleburne TX

42

129

2:09:03.7

2:09:26.7

0:23.0

9:51/M

8

Leslie Singleton Benbrook TX

44

133

2:09:56.3

2:10:37.9

0:41.6

9:55/M

9

Sonia Burdett Fort worth TX

41

155

2:18:42.9

2:19:24.2

0:41.3

10:35/M

10

Lori McClure Stephenville TX

43

158

2:19:15.8

2:19:57.3

0:41.5

10:38/M

11

Kendra Stephenson Fort Worth TX

44

171

2:28:32.4

2:28:45.0

0:12.5

11:20/M

12

alicia richardson midlothian TX

40

172

2:29:13.0

2:29:45.4

0:32.4

11:23/M

 

Female 45 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Dare Rockey-Feris Euless TX

45

52

1:48:20.1

1:48:48.2

0:28.1

8:16/M

2

Anne Allen Fort Worth TX

46

62

1:51:16.2

1:51:37.9

0:21.7

8:30/M

3

Patti Peterson Dallas TX

48

89

1:57:07.7

1:57:30.6

0:22.9

8:56/M

4

Tammy Zeptner Mansfield TX

45

97

1:58:14.6

1:58:37.0

0:22.4

9:02/M

5

Denise Padfield Fort Worth TX

46

116

2:03:07.8

2:03:23.0

0:15.2

9:24/M

6

Kinsey Parker Fort Worth TX

24

125

2:07:43.0

2:07:54.6

0:11.6

9:45/M

7

Rebecca Burt Fort Worth TX

48

142

2:14:20.1

2:14:31.4

0:11.3

10:15/M

8

Carol Murray Fort Worth TX

46

153

2:18:50.6

2:19:16.8

0:26.2

10:36/M

9

Kathy Phelps Arlington TX

49

164

2:22:09.0

2:22:41.8

0:32.8

10:51/M

10

Rudeene Nevarez Keller TX

45

192

3:02:54.9

3:03:15.1

0:20.1

13:58/M

 

Female 50 to 54

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Jean MyKientyn Denton TX

50

60

1:50:58.3

1:51:11.1

0:12.8

8:28/M

2

Kim Andres Irving TX

53

64

1:51:39.7

1:51:42.8

0:03.0

8:31/M

3

Deborah Ruiz Benbrook TX

53

100

1:58:55.4

1:59:11.8

0:16.4

9:05/M

4

Ginger Trimble Knox Fort Worth TX

50

136

2:11:32.1

2:12:00.6

0:28.5

10:02/M

5

Nancy Young FORT WORTH TX

51

140

2:13:20.0

2:13:38.4

0:18.4

10:11/M

6

Trudy Sanders FORT WORTH TX

51

179

2:38:10.7

2:38:45.7

0:34.9

12:04/M

7

Karen LaBoon Benbrook TX

51

183

2:40:37.6

2:40:53.1

0:15.5

12:16/M

8

Kathleen Hodges Benbrook TX

53

191

2:52:39.9

2:52:59.4

0:19.5

13:11/M

9

Sylvia Hernandez Arlington TX

50

193

3:02:54.5

3:03:15.7

0:21.1

13:58/M

10

Cindy Yandell Southlake TX

50

195

3:23:44.0

3:24:15.7

0:31.7

15:33/M

 

Female 55 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Sher Chapline Arlington TX

57

165

2:22:54.0

2:23:05.0

0:11.0

10:55/M

 

Female 60 to 64

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Fara Raines Ft. Worth TX

61

137

2:12:05.2

2:12:21.2

0:16.0

10:05/M

2

Nancy Richardson Arlington TX

60

188

2:49:58.0

2:50:27.3

0:29.2

12:58/M

 

Female 70 and over

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Margaret Thrash Joshua TX

70

190

2:51:48.4

2:52:20.7

0:32.3

13:07/M

 

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Todd Reynolds Fort Worth TX

39

1

59:17.0

59:17.0

4:32/M

 

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Gary Anderson Benbrook TX

45

2

1:22:55.6

1:22:55.6

6:20/M

 

Male 1 to 15

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

John D IV Walker Fort Worth TX

10

196

3:24:27.0

3:24:27.0

15:36/M

 

Male 20 to 24

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Jason Costantino Fort Worth TX

23

92

1:56:56.2

1:57:41.0

0:44.8

8:56/M

2

Tim Wallis Benbrook TX

24

106

2:01:04.0

2:01:04.0

9:15/M

 

Male 25 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Nate Bourman Fort Worth TX

28

4

1:26:32.2

1:26:33.3

0:01.0

6:36/M

2

Jim Maurer Dallas TX

27

14

1:33:01.8

1:33:09.2

0:07.4

7:06/M

3

Stoney Rincones Weatherford TX

26

25

1:38:38.9

1:38:46.1

0:07.2

7:32/M

4

Philip Dean Arlington TX

28

30

1:40:07.4

1:40:15.2

0:07.7

7:39/M

5

Will Rogers Fort Worth TX

29

38

1:43:20.1

1:43:46.5

0:26.4

7:53/M

6

Ryan Valdez Fort Worth TX

29

93

1:57:00.7

1:57:44.9

0:44.2

8:56/M

7

Joseph Brewster Fort Worth TX

26

98

1:58:09.3

1:58:45.0

0:35.7

9:01/M

8

Jabe Robinson Joshua TX

28

156

2:19:00.3

2:19:42.3

0:41.9

10:37/M

 

Male 30 to 34

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Tommy Marsala Monroe LA

31

10

1:30:31.0

1:30:37.3

0:06.3

6:55/M

2

Todd Nevitt Fort Worth TX

32

19

1:36:13.3

1:36:19.0

0:05.6

7:21/M

3

GERARDO VALADEZ FORT WORTH TX

34

43

1:45:17.8

1:45:26.2

0:08.4

8:02/M

4

Joshua Carnegie Fort Worth TX

30

44

1:45:45.1

1:45:53.2

0:08.0

8:04/M

5

Ramon Flores Fort Worth TX

32

56

1:49:31.3

1:49:43.8

0:12.5

8:22/M

6

Matt Riley Fort Worth TX

32

77

1:54:35.3

1:55:05.2

0:29.9

8:45/M

7

Nick Wasylyshyn Crowley TX

31

141

2:13:49.4

2:14:01.1

0:11.6

10:13/M

8

Vincent Giunta Addison TX

31

169

2:23:43.4

2:24:22.6

0:39.2

10:58/M

 

Male 35 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Steve Slona FORT WORTH TX

35

3

1:23:53.7

1:23:53.7

6:24/M

2

Jose Loyola Cresson TX

36

6

1:28:16.6

1:28:18.2

0:01.6

6:44/M

3

Lonnie Pilkington Estes Park CO

36

8

1:30:16.7

1:30:18.7

0:02.0

6:53/M

4

Philip Williams Fort Worth TX

39

15

1:33:50.0

1:33:50.0

7:10/M

5

Philip DeYoung Dallas TX

38

17

1:35:01.1

1:35:04.6

0:03.4

7:15/M

6

Tim Olson Fort Worth TX

38

18

1:36:09.7

1:36:09.7

7:20/M

7

David Richardson Dallas TX

39

23

1:37:23.0

1:37:23.0

7:26/M

8

Tim Kirby Burleson TX

38

36

1:42:43.2

1:43:09.0

0:25.8

7:50/M

9

Charles Shields Magnolia AR

36

49

1:47:15.2

1:47:41.9

0:26.7

8:11/M

10

Douglas Noell Grapevine TX

37

61

1:51:02.4

1:51:11.7

0:09.3

8:29/M

11

JOHNNY ROBERTS Boyd TX

37

72

1:52:53.9

1:53:22.1

0:28.2

8:37/M

12

Chris Throckmorton Euless TX

37

120

2:04:58.1

2:05:16.3

0:18.1

9:32/M

13

Mike Witte Cleburne TX

36

127

2:08:31.1

2:08:50.8

0:19.7

9:49/M

14

Christopher Mathis Fort Worth TX

36

128

2:09:01.5

2:09:14.2

0:12.7

9:51/M

15

Scott Barclay Keller TX

38

131

2:09:56.9

2:10:09.9

0:13.0

9:55/M

16

Lupe Silva Fort Worth TX

38

146

2:15:45.1

2:15:58.3

0:13.1

10:22/M

17

Paul Smith Frisco TX

36

173

2:29:56.8

2:30:22.0

0:25.2

11:27/M

 

Male 40 to 44

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

James Michael Benbrook TX

44

5

1:26:54.0

1:26:56.1

0:02.0

6:38/M

2

Paul Grindel Arlington TX

41

7

1:30:01.7

1:30:10.4

0:08.7

6:52/M

3

Howard Ketelson Fort Worth TX

40

11

1:31:32.0

1:31:42.5

0:10.5

6:59/M

4

Rick Sanford Flower Mound TX

40

31

1:40:18.9

1:40:28.0

0:09.0

7:39/M

5

Jerry Johnson Fort Worth TX

44

42

1:44:48.7

1:44:53.7

0:04.9

8:00/M

6

Andy McCartney aledo TX

43

50

1:48:18.2

1:48:25.1

0:06.9

8:16/M

7

Ty Comstock Weatherford TX

40

51

1:48:40.9

1:48:40.9

8:18/M

8

Paul Davis Fort Worth TX

41

54

1:48:41.7

1:49:15.9

0:34.2

8:18/M

9

Jack Evans Denton TX

40

57

1:49:22.7

1:49:51.5

0:28.8

8:21/M

10

David Rodriquez

43

63

1:50:51.4

1:51:39.6

0:48.1

8:28/M

11

Chris Rodgriguez Fw TX

42

65

1:51:44.6

1:52:12.4

0:27.8

8:32/M

12

Mario Gentolizo Mansfield TX

40

66

1:52:02.0

1:52:15.1

0:13.1

8:33/M

13

Randy Wyman Fort Worth TX

44

67

1:52:17.5

1:52:33.2

0:15.6

8:34/M

14

Bruce Blaylock Granbury TX

44

78

1:54:49.2

1:55:07.6

0:18.3

8:46/M

15

Barry Kromann Fort Worth TX

41

95

1:57:45.7

1:58:15.3

0:29.6

8:59/M

16

Brent Holladay N. Richland Hills TX

42

104

2:00:30.7

2:00:47.8

0:17.0

9:12/M

17

Steve Hulstein Fort Worth TX

41

111

2:01:31.2

2:01:53.6

0:22.4

9:17/M

18

John Pelon Burleson TX

41

115

2:03:08.5

2:03:08.5

9:24/M

19

Fred Wood Fort Worth TX

44

160

2:21:05.9

2:21:15.5

0:09.6

10:46/M

20

John D III Walker Fort Worth TX

40

197

4:06:32.7

4:06:32.7

18:49/M

 

Male 45 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Ben Boerner Weatherford TX

46

9

1:30:24.7

1:30:29.2

0:04.5

6:54/M

2

Herman Massey Mc Kinney TX

47

12

1:32:34.0

1:32:34.0

7:04/M

3

Mike Mote Azle TX

47

16

1:34:26.0

1:34:26.0

7:13/M

4

David Cabral Fort Worth TX

46

20

1:36:39.9

1:36:39.9

7:23/M

5

Thomas Kearns Fort Worth TX

48

28

1:39:28.3

1:39:32.7

0:04.3

7:36/M

6

David Jones Springtown TX

45

29

1:39:44.5

1:39:46.5

0:01.9

7:37/M

7

Richard Stingley Fort Worth TX

45

35

1:42:45.7

1:42:50.7

0:04.9

7:51/M

8

Rick Sanders

47

39

1:43:39.7

1:43:58.9

0:19.2

7:55/M

9

Chris Paddison Dallas TX

48

41

1:44:45.1

1:44:46.8

0:01.6

8:00/M

10

Bob Allen

49

73

1:53:15.0

1:53:32.0

0:17.0

8:39/M

11

Allen Vyce Aledo TX

49

91

1:57:24.3

1:57:39.5

0:15.2

8:58/M

12

David Weagraff Arlington TX

46

109

2:01:39.1

2:01:52.9

0:13.7

9:17/M

13

Michael Hall Joshua TX

46

112

2:01:57.5

2:02:18.8

0:21.2

9:19/M

14

Rene Villalobos Fort Worth TX

48

122

2:07:23.2

2:07:29.1

0:05.9

9:43/M

15

Curt Arnold Fort Worth TX

47

123

2:06:53.4

2:07:29.3

0:35.9

9:41/M

16

Randy Bunyard Graham TX

49

130

2:09:32.3

2:09:50.9

0:18.5

9:53/M

17

Ross Darrow Bedford TX

46

149

2:16:11.4

2:16:46.6

0:35.1

10:24/M

18

Randy Dameron Burleson TX

49

178

2:35:49.5

2:36:16.4

0:26.8

11:54/M

 

Male 50 to 54

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Gary Stevenson Fort Worth TX

51

22

1:37:07.9

1:37:07.9

7:25/M

2

Jeff Wills Stephenville TX

52

26

1:38:52.4

1:38:58.9

0:06.5

7:33/M

3

Gerry Feldlake Duncanville TX

51

27

1:39:02.5

1:39:02.5

7:34/M

4

Ortiz Elio Fort Worth TX

50

32

1:40:43.4

1:40:43.4

7:41/M

5

Keith Bell Benbrook TX

52

47

1:46:45.6

1:47:07.7

0:22.1

8:09/M

6

Dewey Isom Aledo TX

50

71

1:53:06.8

1:53:17.1

0:10.3

8:38/M

7

Phillip Capshaw Ardmore OK

51

75

1:54:03.8

1:54:07.4

0:03.6

8:42/M

8

Steohen Burt Fort Worth TX

50

81

1:56:10.2

1:56:22.1

0:11.9

8:52/M

9

JERRY BRISTOW FORT WORTH TX

52

99

1:58:53.8

1:59:02.4

0:08.6

9:05/M

10

Dobb Mayfield

53

110

2:01:25.5

2:01:53.4

0:27.9

9:16/M

11

william Johnson Keller TX

53

114

2:02:41.2

2:02:58.3

0:17.0

9:22/M

12

Robert Babbitt Fort Worth TX

51

145

2:15:08.1

2:15:37.9

0:29.8

10:19/M

13

Mark Bober Fort Worth TX

52

148

2:16:16.2

2:16:41.9

0:25.6

10:24/M

14

Sanjay Rajguru Arlington TX

50

166

2:22:35.8

2:23:13.7

0:37.9

10:53/M

15

David LaBoon Benbrook TX

52

182

2:39:31.1

2:39:48.0

0:16.8

12:11/M

16

Larry Kurz Ft. Worth TX

51

186

2:43:11.0

2:43:31.7

0:20.6

12:27/M

 

Male 55 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

John Ross Fort Worth TX

59

40

1:44:19.4

1:44:28.1

0:08.7

7:58/M

2

Mark Blenden Colleyville TX

57

46

1:46:03.3

1:46:15.2

0:11.9

8:06/M

3

don shafer ft. worth TX

55

53

1:48:26.7

1:49:00.4

0:33.6

8:17/M

4

Matt Owings Fort Worth TX

55

55

1:49:06.3

1:49:16.7

0:10.4

8:20/M

5

Kendall Black Grand Prairie TX

58

86

1:56:39.3

1:57:02.0

0:22.7

8:54/M

6

Jack Englant Euless TX

58

87

1:57:10.3

1:57:12.0

0:01.7

8:57/M

7

Doug Newell Fort Worth TX

58

101

1:59:29.8

1:59:48.4

0:18.6

9:07/M

8

Mike Thomesen Abilene TX

59

113

2:02:15.5

2:02:39.2

0:23.7

9:20/M

9

Paul MyKietyn Denton TX

56

124

2:07:18.4

2:07:32.5

0:14.0

9:43/M

10

Ken Logan Benbrook TX

57

132

2:10:14.4

2:10:30.4

0:16.0

9:56/M

11

Royce Curtis Abilene TX

55

139

2:12:38.1

2:13:02.6

0:24.4

10:07/M

12

Roger Myers Lakewood Colorado CO

58

167

2:22:50.7

2:23:37.7

0:47.0

10:54/M

13

Stephen Engelhardt Paris TX

55

176

2:34:02.0

2:34:45.6

0:43.6

11:45/M

14

Church Riley Denton TX

57

189

2:51:31.1

2:52:01.0

0:29.9

13:06/M

15

Jerry Kerr Joshua TX

59

194

3:03:39.9

3:04:01.6

0:21.7

14:01/M

 

Male 60 to 64

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Paul Johnson Arlington TX

60

74

1:53:24.6

1:53:40.5

0:15.8

8:39/M

2

Richard Shollenberger North Richland Hills TX

60

96

1:57:57.9

1:58:17.4

0:19.5

9:00/M

3

Bill Bryant Arlington TX

60

135

2:10:29.3

2:10:51.5

0:22.2

9:58/M

4

Ken Baugus North Richland Hills TX

60

147

2:16:02.6

2:16:27.3

0:24.6

10:23/M

5

Don Powell Arlington TX

60

151

2:17:43.7

2:18:19.3

0:35.5

10:31/M

6

Danny Ogle Roanoke TX

60

170

2:25:05.3

2:25:44.0

0:38.7

11:05/M

 

Male 65 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Wally Capps Dallas TX

66

45

1:46:06.3

1:46:09.0

0:02.7

8:06/M

2

Dou Hickman Fort Worth TX

68

69

1:52:51.2

1:53:06.9

0:15.7

8:37/M

3

Barney Snitz Euless TX

69

82

1:56:20.0

1:56:26.2

0:06.1

8:53/M

4

Robert Wright Mansfield TX

67

159

2:20:13.4

2:20:13.4

10:42/M

 

Male 70 and over

Place

Name City

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Kenneth Brewer Arlington TX

70

80

1:55:33.0

1:55:57.0

0:24.0

8:49/M